Notatki, cytaty, powiedzenia, informacje. Wybór tekstów i komentarz: digitomek
Blog > Komentarze do wpisu

Alexander Bard - z cyklu filozofia życiowa

Blog "Kultura 2.0" zamieścił wywiad z Alexandrem Bardem przeprowadzony przez Mirka Filiciaka i Arka Tarkowskiego. Pierwsza odpowiedź Barda dotyczyła stylu życia:

Żyjemy w czasach zmiany, więc również wielkich eksperymentów. Ja sam budzę się rano, piję kawę, a później staram się zrobić coś, żeby dzień był przyjemny. Nigdy nie robię wielkich planów. I myślę, że większość kreatywnych ludzi dzisiaj podobnie jak ja robi równocześnie wiele różnych rzeczy. Przynajmniej jedna z nich pozwala im zarobić na utrzymanie, ale robią wszystko przede wszystkim dla zabawy. Nie twierdzę, że pieniądze w ogóle nie są ważne, ale istnieją stany pośrednie pomiędzy całkowitym brakiem pieniędzy i posiadaniem dużych pieniędzy. Każdy nadal oczekuje jakiegoś standardu życia - mieszkania, komputera, jedzenia i telefonu komórkowego? Ale to już nie kapitalizm, w którym chodziło o bycie jak najbogatszym. Dziś raczej chodzi o to, żeby wymyślić własny sposób na życie i być twórczym. To zapewnia znacznie wyższy status niż bogactwo.

Więcej o filozofii i spojrzeniu Barda na internet i kulturę w książce "Netokracja" (WAIP, 2006), której jest współautorem.
Link

niedziela, 15 czerwca 2008, namarginesie

Polecane wpisy